VMworld 2018 Europe

Čo je to VMworld? Ako sa naň dostať? Aké sú moje odporúčania? Ktoré z prednášok tento rok navštívim? Na všetky tieto otázky vám odpoviem v tomto článku.

VMworld je najväčšia konferencia venovaná virtualizácii a cloud computingu na svete a jej organizátorom je VMware. Koná sa v 2x ročne, v 2 mestách na svete. Posledné roky je to Las Vegas a Barcelona. Aktuálny európsky termín konia je 5. – 8. november 2018.

VMworld 2018 Europe

Fira Barcelona Gran Via
Hall 6
Carrer del Foc 10
08038 Barcelona

Prejdime teda k praktickým informáciám.

Vstupné na konferenciu

Ako sa blíži začiatok konferencie, mení sa aj cena vstupného. V tomto roku bolo najvýhodnejšie si zakúpiť vstupenku medzi 8. májom a 13. augustom. To bola za cenu 1275 eur, čo je 200 eurová zľava oproti štandardnej cene. Za štandardnú cenu, teda 1475 eur si túto vstupenku môžete kúpiť až do 4. novembra. Ak to však ani do vtedy nestihnete, môžete si ju zakúpiť aj na mieste, zaplatíte však 1675 eur.

Možné cenové zvýhodnenia

Existujú však možnosti, ako ušetriť ešte viac. Ste VCP príapdne členom VMUG Advantage a kupujete vstupenku v 1. termíne? Zaplatíte iba 1200 eur. (Veľmi odporúčam program VMUG Advantage) Zúčastnili ste sa za posledné 4 roky aspon 2x VMworldu? Tak 1175 eur. Firme sa darí a chce do Barcelony poslať všetkých vašich 20 kolegov? ;) Tak to vyjde na 1125 eur.

Ale ako sa zvykne hovoriť na keynotes mojej obľúbenej spoločnosti. One more think…

Ak:

  • je vaša spoločnosť VMware partnerom prípadne zákazníkom
  • ste boli oslovení VMware distribútorom prípadne partnerom s ponukou získať od VMware zľavu
  • na konci vám túto zľavu VMware schváli…

…máte možnosť v 1. termíne získať cca 60% zľavu z ceny vstupného. Výsledná cena je tak veľmi zaujímavá. Mne sa práve túto možnosť podarilo využiť, za čo vďačím slovenskému distributórovi SecTec menovite Miroslavovi Prokešovi a samozrejme spoločnosti VMware. :)

Ak ste teda presvedčili svojich nadriadených o potrebe zúčastniť sa tejto konferencie a konferenciu máte zaplatenú, môžete prejsť k rezervácii lietadla a ubytovania.

Doprava a ubytovanie

Aj tu platí, čím skôr objednáte tým menej penazí zaplatíte.

Doprava

Čo sa týka cesty tam a späť, lietadlo je najpohodlnejšie a najrýchlejšie. Tip na lacné letenky je kiwi.com. Nám sa v júli podarilo zarezervovať spiatočné letenky z Budapešte v cene 70 eur.

Cestovanie po Barcelone je najjednoduchšie s Hola Barcelona Travel Card. Máte možnosť kúpiť 2,3,4 a 5 dňovú. Všetky platia aj z/na zastávku metra na letisku. Ak sa ale rozhodnete využiť iný spôsob dopravy po Barcelone prípadne iný typ lístkov, myslíte na to, že lístok ktorý si kúpite, nemusí platiť aj na trasu letisko <-> mesto.

Ubytovanie

Najskôr sa míňajú ubytovania v okolí konferencie. Teda ak budete dlho váhať, môže sa vám stať to čo mne pred 2 rokmi. Hotel som rezervoval týžden pred konferenciou a teda som bol 5min pešo od La Rambla (hlavná ulica). A cena za noc tomu zodpovedala. ;) Ceny však vedia byť prijateľné a všetko závisí od vašich preferencií.

Čo si obliecť

Rifle, tričko a pohodlné topánky. Pohodlné topánky sú naozaj dôležité, pretože je potrebné si uvedomiť, že budete celé 3-4 dni chodiť. (áno áno, váš krokomer si zgustne ;) )

Program

Tento rok VMware uvolnil možnosť si program plánovať 25. septembra. Myslieť je treba na to, že kapacita miest na jednotlivé prednášky je obmedzená a teda je možné, že tie najlepšie prednášky budú rýchlo zaplnené. V taký čas sú 3 možnosti.

  1. Vyberte si na ten čas inú prednášku
  2. Postavte sa do radu pred konferenčnou miestnosťou a čakajte. Možno sa niekto nedostaví a vás pustia. (pozor, bude vás tam stáť viac)
  3. Dúfajte, že vzhľadom k obľúbenosti prednášky, ju v niektorý konferenčný deň zopakujú.

Pri 3. bode, si možno vravíte “Ale ako sa dozviem, že sa prednáška opakuje?”. Táto otázka je na mieste a preto odporúčam používať (a povoliť jej notifikácie) mobilnú aplikáciu VMworld 2018 ktorá je dostupná ako pre Android zariadenia tak iOS. V tejto applikácií sa okrem iného viete registrovať na všetky prednášky takže vám pomôže aj pri spomínanom 3. bode.

Odporúčam ráno začať s “General Session”. Najdôležitejši ľudia z oboru budú stáť na pódiu a hovoriť o našej “budúcnosti”. Prečo si ich teda nevypočuť?

Po “General Session” si máte možnosť vybrať rôzne druhy prednášok, diskusií, hands-on labov, … vyberajte však s rozumom. Odporúčanie je 3-4 prednášky na deň. Zvyšok času venujte návšteve partnerských stánkov, stretnutiam, oddychu, jedlu, … . Skúšal som sa zúčastniť 5. prednášok za deň, ale na 4. som sa už prestával sústrediť. :) Naozaj to nieje dobrý nápad, snažiť sa stihnúť “všetko”.  :) Každopádne si ich zarezervovať môžete. Ak sa nedostavíte, urobíte jednému stojacemu v rade radosť. :)

Ak sa chcete inšpirovať, môj plán vyzerá takto:

Utorok

11:00 – 12:00 

vSphere Clustering Deep Dive, Part 1: vSphere HA and DRS[VIN1249BE]

Frank Denneman, Chief Technologist, VMware

Duncan Epping, Chief Technologist, VMware

 

12:30 – 13:30

Virtualize Active Directory the Right Way [VAP1898BE]

Deji Akomolafe, Staff Solutions Architect, VMware

Sander Berkouwer, CTO, SCCT

 

14:00 – 15:00

Top 10 Automation Requests and How You Can Save Time[VIN2527BE]

William Lam, Staff Solutions Architect, VMware

17:30 – 19:00

Welcome reception in Solutions Exchange

Streda

11:00 – 12:00

Expanding AirWatch to UEM for macOS Modern Management[END2966BE]

Oliver Forder, Principal EUC specialist, VMware

Tim Evans, Technical Trainer, VMware

 

12:30 – 13:30

The Power of Storage Policy-Based Management [HCI1270BE]

Duncan Epping, Chief Technologist, VMware

Cormac Hogan, Director and Chief Technologist, VMware

 

14:00 – 15:00

Clustering Deep Dive 2: Quality Control with DRS and Network I/O Control [VIN1735BE]

Niels Hagoort, Virtualization Architect, HIC (Hagoort ICT Consultancy)

Sahan Gamage, Staff Engineer, VMware

 

15:30 – 16:30

Using vRealize Network Insight to Optimize the Software-Defined Data Center [NET3409BE]

Tim Burkard, Senior Technical Trainer, VMware

Joel West, Senior Technical Instructor, VMware

 

17:00 – 18:00

Optimizing vSAN for Performance [HCI1246BE]

Cormac Hogan, Director and Chief Technologist, VMware

Paudie ORiordan, Staff Engineer, VMware

19:00 – 22:00

VMware Fest

Štvrtok

9:00 – 10:00

A Deep(er) Dive with PowerCLI 10 [VIN1992BE]

Luc Dekens, Systems Engineer, Eurocontrol

Kyle Ruddy, Senior Technical Marketing Architect, VMware

 

10:30 – 11:30

Designing for the Unexpected: Delivering IT on a Boat with VMware Horizon [VIN2650BE]

Mark Brookfield, Architect, HPE

Katarina Wagnerova, Chief Technologist, Advecti Limited

 

12:00 – 13:00

VMware REST APIs, Python, and You: A Coding Primer [VIN2626BE]

Kyle Ruddy, Senior Technical Marketing Architect, VMware

Cody De Arkland, Technical Marketing Architect, CMBU, VMware

Záver

Dúfam, že som vám týmto článkom aspoň trochu pomohol. Prajem vám, aby ste si VMworld užili, aby ste nazbierali čo najviac informácií, aby vás aj takýto typ akcie posúval v pred. :)

P.S.

Ak sa budete chcieť počas tohtoročného VMworld stretnúť a porozprávať sa, neváhajte mi napísať na Twitter alebo LinkedIn. :)

Author: Martin

Infrastructure engineer | virtualization & cloud enthusiast | vSphere specialist | blogger | Veeam Vanguard 2021,2022,2023 | VMware vExpert 2017 - 2023 | VMCE | Slovak VMUG Leader |  user group ambassador for kmug.sk | husband&father